יוגה

המילה 'יוגה' באה מהפועל 'לאחד' בשפת הסנסקריט העתיקה. היא מבטיחה לנו לא רק איחוד עם הווייתנו הפנימית העמוקה ביותר אלא גם שלום והרמוניה בעולם.

בעזרת היוגה נשאף לחיות באומץ, בדרך השלום בגוף ונפש שלנו והסובבים. ניגע בשאלות מהותיות כמו מה הפוטנציאל שלנו כבני אנוש? מה תפקידנו בעולם? מהו המוות אם בכלל,האם יש אפשרות להשתחרר מהסבל (בכל מני דרגות ורמות) ועוד.

יוגה היא דרך חיים המשתלבת לחלוטין עם כל דת ואמונה, היוגה כוללת בתוכה מערכת חשיבה ופילוסופיה שלמה יחד עם זאת רק העוסק בה בעצמו יבחר וילקט את מה שרלוונטי עבורו. 

​כפי שאין צורך לדעת לשחות כדי ללמוד לשחות, אין צורך בכישורים מיוחדים כדי לתרגל יוגה. כל אחד מגיע עם היכולות שלו אך עם התרגול היוגה כל אחד יפתח את הגמישות והכוח האינדיבידואלים עבורו. כמו כן בזכות התרגול ניתן לשפר תפקוד של המערכות השונות בגוף כמו למשל מערכות הלב-ריאה, הקואורדינאציה היציבה כולה, יכולת ריכוז שליטה בכעסים ורגשות בכלל.

בכל נקודת זמן גיל מצב רגשי ופיזי אפשר ורצוי לתרגל.

היוגה היא תורה פיזית, מנטאלית ורוחנית שמטרתה לחזק את גופו ונפשו של האדם.

במקור שלה היא תרגול של התבוננות ומיקוד מדיטטיבי, הדורש משמעת עצמית כבירה. מטרתה הראשונית של היוגה הייתה לרפא את מכאובי החיים ולחסן את המתרגל מפני הסבל הכרוך בקיום האנושי. המתרגל היה חי חיי פרישות מהעולם, או לפחות מההשתוקקות למה שקיים בו, ומטרתו הייתה להגיע לאיזון, שלוות נפש אמיתית, ותודעה צלולה רואת-כל.

היום תרגול היוגה מאוד נגיש גם במערב ומותאם לאורכי חיינו (הערכות מצביעות על כך ששלושה מיליון אנשים מתרגלים יוגה).

אני מזמינה אתכם לעורר את הגוף ולהרוות את הנפש בשיעורי יוגה שמתאימים לכולם.

בשיעורים נתרגל מדיטאציה נשימה, אסאנות (מנחים מגוונים) על בסיס זורם של האטא ראג'ה יוגה.

נסיים את התרגול בהרפיה שמאפשרת מילוי מצבורים.

במהלך השיעורים נתרגל נשימה נכונה, אסאנות, ומדיטאציה.

 051-5151-348      054-6389298
rogalachtime@gmail.com
rogalah_logo2.png

​©2017 יוגהלך